Bursa Halı Yıkama Koltuk Yıkama Perde Yıkama Hizmetleri
Bursa Halı Yıkama Koltuk Yıkama Perde Yıkama Hizmetleri

Halı Temizleme

Halı Temizleme

halı temizleme
halı temizleme

Halı temizleme kelime anlamı ile halı yıkama ile karıştırılmamalıdır. Şayet halı yıkama ile alakalı bir bilgi almak istiyorsanız halı yıkama makalemizi okuyabilirsiniz.

Halı temizliği denince halının kendisinin ve kirlenmesine sebebiyet verebilecek çevresel etkenlerin temizliği kastedilmektedir. Halı temizliği içerisine halı bakımı da girmektedir. halı bakımı daha önceki makalelerim izde anlatılmıştı. ama genel olarak temizlik ve bakımı anlatacak olursak ;

Bakımlı halıların yıkanmalarında da sorun yaşanmaz. Ev hanımları da onun için belirli aralıklarla halılarının bakımlı olması için temizlik yapar veya yaptırır. halı temizleme deyip geçmeyiniz. İş sadece halı ile alakalı olsa amenna, ama halının kirlenmesine etken olabilecek çevresel etkenler de temizliklerden nasibini almak durumunda dırlar.

Örneğin halının tozlanmaması için ; zeminin tozlardan arındırılması, pas paslanması, zeminde halı v.s. varsa onlarında tozlarından arındırılması hatta halı yıkama yaptırılması gerekmektedir. Mutfak aspiratörünün filtresi tıkalı ise yemek yağ buharını çekemeyeceği için tüm buhar evin içine yayılır ve halıda bu buhardan nasiplenir. O yüzden kadınlar temizliğe kalktıklarında yalnızca halı temizleme işlemi ile iş bitmiyor. Halı temizleme hatta halı yıkama, stor perdeler varsa stor perde temizliği veya stor perde yıkama, zebra perde varsa zebra perde temizliği hatta zebra perde yıkama ki mutfaklarda bu perdeler inanılmaz yağ buharına maruz kalırlar ve sık sık yıkanmaları gerekir.

Halılarınızın sulu sistem bir elektrikli süpürge ile sık sık tozunu alınız. Şayet eviniz çok güneş alıyorsa belirli dönemlerde halılarınızın yönlerini değiştirin. Aksi halde halılarınızın belli bir yerine sürekli temas eden güneş ışığı halının o bölgesini yakarak renginin bozulmasına neden olabilmektedir. Daha detaylı bilgi için Halı Bakımı Nasıl Yapılır ? makalemizi okuyabilirsiniz.

Bir yorum ekleyin