Bursa Halı Yıkama Koltuk Yıkama Perde Yıkama Hizmetleri
Bursa Halı Yıkama Koltuk Yıkama Perde Yıkama Hizmetleri

Koltuk Temizleme

Koltuk Temizleme

koltuk temizleme
koltuk temizleme

Koltuk Temizleme

Koltuk temizleme kelime anlamı ile koltuk yıkama ile karıştırılmamalıdır. Şayet Koltuk yıkama ile alakalı bir bilgi almak istiyorsanız koltuk yıkama makalemizi okuyabilirsiniz.

Koltuk temizliği denince koltuğun kendisinin ve kirlenmesine sebebiyet verebilecek çevresel etkenlerin temizliği kastedilmektedir. Koltuk temizliği içerisine koltuk bakımı da girmektedir. Koltuk bakımı daha önceki makalelerim izde anlatılmıştı. ama genel olarak temizlik ve bakımı anlatacak olursak ;

Koltuklar ne kadar bakımlı olurlarsa o kadar uzun süre kumaşları diri kalır. Bakımlı koltukların yıkanmalarında da sorun yaşanmaz.

Ev hanımları da onun için belirli aralıklarla koltuklarının bakımlı olması için temizlik yapar veya yaptırır. Koltuk temizleme deyip geçmeyiniz. İş sadece koltuk ile alakalı olsa amenna, ama koltuğun kirlenmesine etken olabilecek çevresel etkenler de temizliklerden nasibini almak durumunda dırlar.

Örneğin koltuğun tozlanmaması için ;zeminin tozlardan arındırılması, pas paslanması, zeminde halı v.s. varsa onlarında tozlarından arındırılması hatta halı yıkama yaptırılması gerekmektedir. Mutfak aspiratörünün filtresi tıkalı ise yemek yağ buharını çekemeyeceği için tüm buhar evin içine yayılır ve koltukta bu buhardan nasiplenir. O yüzden kadınlar temizliğe kalktıklarında yalnızca koltuk temizleme işlemi ile iş bitmiyor. Halı temizleme hatta halı yıkama, stor perdeler varsa stor perde temizliği veya stor perde yıkama, zebra perde varsa zebra perde temizliğihatta yıkanması ki mutfaklarda bu perdeler inanılmaz yağ buharına maruz kalırlar ve sık sık yıkanmaları gerekir.

Koltuklarınızın sulu sistem bir elektrikli süpürge ile sık sık tozunu alınız. Şayet eviniz çok güneş alıyorsa belirli dönemlerde koltuklarınızın yönlerini değiştirin. Aksi halde koltuklarınızın belli bir yerine sürekli temas eden güneş ışığı koltuğun o bölgesini yakarak renginin bozulmasına neden olabilmektedir.

Bir yorum ekleyin