Bursa Halı Yıkama Koltuk Yıkama Perde Yıkama Hizmetleri
Bursa Halı Yıkama Koltuk Yıkama Perde Yıkama Hizmetleri

Koltuk Yıkama Hizmetleri

Koltuk Yıkama Hizmetleri
Koltuk Yıkama Hizmetleri

Koltuk Yıkama Hizmetleri :

Koltuk yıkama hizmetleri Daha önceden koltukla ilgili koltuğun tanımı, kullanımı, temizlenmesi, bakımı ile ilgili koltuk yıkama adlı makalemizi sizlerle paylaşmıştık. Şimdi ise koltuk yıkama hizmetini dışarıdan aldığınızda profesyonel bir hizmet nasıl olmalı nelere dikkat etmeliyiz bunların üzerinde duracağız.

Profesyonel koltuk yıkama firmaları genellikle bu hizmetlerinin yanında ya temizlik veya halı yıkama hizmetleri de sunmaktadırlar. Bunun nedeni iş sirkülasyonlarının farklı hizmet yelpazeleri ile diri ve yoğun olmasını sağlamak. Bunun için evinize çağıracağınız firmalar genellikle ya halı yıkama veya temizlik veya bizim gibi her ikisini de yapan firmalar olacaktır.

Temizlik ve yıkama her ikisi de birbirinden farlı da olsa aynı disiplinde yer alırlar. Yıkama firmaları koltuk yıkama hizmetlerini yerinde sunarlar. Yani koltuklarınız evinizde yıkanır. Yıkama esnasında yapacaklarınız, firmanın sizlere sunacakları hizmet detayları aşağıda tek tek anlatılmıştır.

Profesyonel Koltuk Yıkama Hizmeti Nasıl Verilir?

Profesyonel koltuk yıkama da ilk öncelikle koltuk yıkama firması seçimi ile işe başlarsınız. Siparişiniz alan firma sizlere sizin de uygun olabileceğiniz gün ve saate randevu verir. Kararlaştırılan gün ve saatte firmanın profesyonel koltuk yıkama hizmetleri ekibi kapınızda hazır olurlar. Yıkama ekipmanları, sanayi tipi koltuk yıkama makinesi, koltuk fırçalama makinesi ve koltuk yıkama şampuanı ve leke çıkartıcılardan oluşur.

Koltuk yıkama hizmetleri ekibi sizlerden bazı konularda yardım alacaklardır. Suyun temin edilmesi, kirli suyun döküleceği yerin gösterilmesi, paspas kovası gibi.

Koltuk yıkama hizmetleri koltuğun özelliğine göre, koltuğun kirine ve lekelerin yoğunluğuna göre bir ile iki saat arası sürmektedir. Koltuklarınızın kuruma süresi hava koşullarına , ev ortamında ki sıcaklık ve hava sirkülasyonuna bağlı olarak dört ile sekiz saat arası değişebilmektedir.

Koltuklarınızın her tarafının illa ki fırçalanmasını talep etmeyiniz. Koltuklarınızın kumaşlarına gereksiz müdahalelerden sakının. Tabii ki ihtiyaç olan bölgeler mutlaka fırçalanmalıdır. Ama halı yıkamada da, perde yıkamada da, koltuk yıkamada da amaç en az etki ile en güzel sonucu çıkarabilmektir. Böylece yıkama yapılan ürünlerin yüzeyleri deformasyona uğramamış olurlar.

Koltuk yıkama işleminin bitmesi üzerine personel malzemelerini toparlayarak yıkama hizmetlerini yerine getirmiş olurlar.

Yıkama Sonrası Kontrol

Yıkama bitiminde koltuklarınızı iyice bir inceleyiniz. Hoşunuza gitmeyen eksik gördüğünüz durumları ekip sorumlusuna iletiniz. Eksiklikleri gidereceklerdir . Bazen çıkmayan lekelerin illa çıkartılması da teklif edilmektedir. Unutmayalım ki her leke çıkar bir leke olamayabiliyor. Lekenin üzerinden çok zaman geçmiş, leke üzerinde daha önceden bir kimyasal işlem uygulanmış, güneş ışığına maruz kalmış ise o lekeler yüzeyde kaynama yapmış yani iplikle bağ oluşturmuş veya orada ki dokuyu tamami ile değiştirmiş olabilmektedir. Bu durumlarda yıkanan o yüzeyi eski haline çevirmenin imkanı olamayacaktır.

Bazende çok uzun yıllar yıkanmamış bir koltuğun, artık üzeri kirden değişmiş, güneşle solmuş bir koltuğun kumaşının; yastık altlarında kalan, çok toz almayan, güneşi hiç görmeyen, sürtünmeye hiç maruz kalmamış bir bölgesi gibi olmasını beklemek gerçekleşmesi imkansız bir hayal olacaktır.

Onun için koltuk yıkama hizmeti alırken koltuğunuzu iyi bilmeniz çıkabilecek maksimum sonucu kestirmeniz eksik yapılan işleri görmeniz açısında yazımız umarız ki sizlere yol gösterici olmuştur.

Neden Biz?

Ayba Temizlik ve Halı Yıkama Hizmetleri yıllardır profesyonel deneyimli ekipleri ile koltuk yıkama hizmeti sunmaktadır. Bursa’da koltuk yıkama firmaları içerisinde sizlere en iyi hizmeti sunabilecek bir kaç firmadan biridir. Sizlerde sipariş vermek isterseniz bizlere iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

 

Bir yorum ekleyin