Bursa Halı Yıkama Koltuk Yıkama Perde Yıkama Hizmetleri
Bursa Halı Yıkama Koltuk Yıkama Perde Yıkama Hizmetleri

Koltuk Yıkama

Koltuk Yıkama

koltuk yıkama
koltuk yıkama

Koltuk yıkama artık bir hizmet dalı haline gelmiş durumdadır. Yoğun iş temposu, kısıtlı zaman, ekonomik ferahlık, bazen de imkansızlık gibi bir sürü sebepten dolayı bazı işlerimizi profesyonel destek alarak hallederiz. Koltuk yıkama da bunlardan birisidir.

Çevremizde bu hizmeti sunan onlarca firma ile karşılaşmaktayız. İnternet’te keza aynı onlarca firma mevcut. Peki bunların arasından iyi olanı nasıl seçebiliriz. Yani koltuk yıkatmaya karar verdiğimizde nasıl bir firma ile çalışırsak aldığımız hizmetten memnun kalırız.

İşte tüm bu soruların cevabını burada bulacaksınız.

Koltuk Yıkatmayı mı Düşünüyorsunuz?

Koltuk yıkatmayı düşünüyorsunuz ama hangi firma daha iyi, nelere dikkat etmem gerekiyor bilmiyorsunuz. Bizler size hem yıkama öncesi neler yapılması gerektiğini, hem de yıkama aşamasında nelere dikkat etmemiz gerektiğini kısa başlıklarla anlatmaya çalışacağız.

Koltuk:

Çok değer vererek, beğenerek belki de onlarca mağaza gezerek seçtiğimiz koltuklarımız ; hem evimizin dekoru, hem yorgunluk giderdiğimiz, hem yatak niyetine kullandığımız ürünlerdir. Hatta bazıları var ki onu kendi tahtı niyetine bile kullanmakta :))

Evde geçirdiğimiz zamanın çoğu onun üzerinde ya televizyon izlerken veya yatarken, dinlenirken geçer. Çocukların üzerinde tepindiği ve yediğimiz içtiğimiz tüm her şeyden nasiplenen koltuklarımızın belirli aralıklarla temizliğe, yıkamaya ve bakıma ihtiyaçları olur.

Koltuk Bakımı:

Koltuklar ne kadar bakımlı olurlarsa o kadar uzun süre kumaşları diri kalır. Bakımlı koltukların yıkanmalarında da sorun yaşanmaz.

Ev hanımları da onun için belirli aralıklarla koltuklarının bakımlı olması için temizlik yapar veya yaptırır. Koltuk temizleme deyip geçmeyiniz. İş sadece koltuk ile alakalı olsa amenna, ama koltuğun kirlenmesine etken olabilecek çevresel etkenler de temizliklerden nasibini almak durumunda dırlar.

Örneğin koltuğun tozlanmaması için ;zeminin tozlardan arındırılması, pas paslanması, zeminde halı v.s. varsa onlarında tozlarından arındırılması hatta halı yıkama yaptırılması gerekmektedir. Mutfak aspiratörünün filtresi tıkalı ise yemek yağ buharını çekemeyeceği için tüm buhar evin içine yayılır ve koltukta bu buhardan nasiplenir. O yüzden kadınlar temizliğe kalktıklarında yalnızca koltuk temizleme işlemi ile iş bitmiyor. Halı temizleme hatta halı yıkama, stor perdeler varsa stor perde temizliği veya stor perde yıkama, zebra perde varsa zebra perde temizliği hatta yıkanması ki mutfaklarda bu perdeler inanılmaz yağ buharına maruz kalırlar ve sık sık yıkanmaları gerekir.

Koltuklarınızın sulu sistem bir elektrikli süpürge ile sık sık tozunu alınız. Şayet eviniz çok güneş alıyorsa belirli dönemlerde koltuklarınızın yönlerini değiştirin. Aksi halde koltuklarınızın belli bir yerine sürekli temas eden güneş ışığı koltuğun o bölgesini yakarak renginin bozulmasına neden olabilmektedir.

Koltuk Silme:

Koltuklarınızda silme işlemi yapacak iseniz; koltuklarınızı sileceğiniz bezin çok ıslak olmamasına özen gösteriniz. Koltuğunuzda silerken ıslaklığın hare bırakmamasına özen gösteriniz.

Koltuk temizleme yaparken koltuğunuzu silmek için kullanacağınız deterjanın hafif ve ağartıcı içermediğinden emin olunuz.

Not : Bitkisel özlü şampuan, doğal şampuan sözlerine asla kanmayınız.

Çok fazla gereğinden fazla sildirme işlemi yaptırmayınız. Çok sık sık yapılan silme işleminde kir kumaş altına itildiği için daha sonra yıkama esnasında koltuklar kusma yapabilmektedir.

Profesyonel Koltuk Yıkama Nasıl Yapılır?

Profesyonel koltuk yıkama firmaları koltuklarınızı yıkamak için evinize gelirler. Yıkama işlemi evinizde yapılır. Bu iki kişilik profesyonel bir ekiple yapılır. Yıkamada kullanılan makinelere göre yıkama işlemleri farklılık gösterir.

Sulu Sistem Koltuk Yıkama:

Sulu sistem koltuk yıkamada şampuan verilip, fırçalı makine ile fırçalama yapıldıktan sonra kurulama yani vakumlama yapılır.

Buharlı Koltuk Yıkama:

Buharlı sistemde yıkama işlemi buhar yardımı ile yapılır.

İyi Bir Firma Nasıl Seçilir?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi koltuk temizleme günümüz yoğun temposunda eskiden kendi yaptığımız fakat şimdilerde yardım alarak yaptırdığımız ev işlerinin başında gelir. Hal böyle olunca koltuklarımızı yıkatabilmek için güvenilir ve kaliteli hizmet alabileceğimiz bir firma ile çalışmak isteriz. Dikkat ederseniz ucuz fiyata veya ekonomik bir fiyata değil. Kaliteli hizmet alabileceğimiz bir firma ile çalışmak isteriz. Ekonomik fiyat ayrımı daha sonra yapılabilir ama önceliğimiz kalite ve güven olmalı. Bunun için yapılabilecek bir sürü araştırma var fakat biz burada en kısa ve pratik olanlarından bahsetmek isteriz.

Koltuk Yıkama Tavsiye:

Çevrenizde mutlaka değişik değişik firmalara koltuklarını yıkatmış dostlarınız mevcuttur. Bunlardan tecrübeleri hakkında bilgiler alarak negatif ve pozitif firma listesi oluşturabilirsiniz. Koltuk yıkama tavsiyeleri önemli bir bilgi kaynağıdır.

İnternet Araştırması:

İnternet te gerekli gereksiz birçok bilgi ile karşılaşabilirsiniz. Fakat yine de kararınızda sizlere yardımcı olacaktır. Firmaların sitelerini inceleyebilir, sosyal medyada ki durumları hakkında bilgi alabilir, firmalar hakkında ki yorumları inceleyebilir, tesis fotoğraflarına bakabilirsiniz. Veya arama motorlarına en iyi koltuk yıkama firması, en kaliteli koltuk yıkama firması, Bursa’da iseniz Bursa’da koltuk yıkamalar, Bursa’daki koltuk yıkama fabrikaları gibi bir sürü aramalar yaparak firmaları değerlendirebilirsiniz.

 

Telefon Görüşmesi:

Koltuk yıkama firmaları ile telefon görüşmeleri yaparak onlara sorular sorarak onlar hakkında bir değerlendirme yapabilirsiniz.

 

Şu an piyasa da bir koltuk takımının yüz değiştirme işlemi yaklaşık olarak 2000 ila 3,500 tl arası değişmektedir. Koltuk yıkama fiyatını fazladan bile yazsak yani 200 tl yazsak on yılda ödeyeceğiniz meblağ bu kaplamaya ödeyeceğiniz meblağın yine altında kalır. Onun için yılda en az bir kere koltuğunuzu düzgün bir şekilde yık-attırırsanız, hatta altı ayda bir en idealidir, yıllarca diri bir koltuk kumaşı ile koltuklarınızı kullanma imkanı bulmuş olursunuz.

Ayba Halı Yıkama Hizmetleri sizlere Bursa’da koltuk yıkama hizmeti vermekten mutluluk duyacaktır. Yılların vermiş olduğu bilgi ve tecrübe birikimini profesyonel hizmet anlayışı ve ekip bilinci ile birleştirmeyi başarmış firmamız müşterilerine kusursuz hizmet kalitesini yaşatmayı amaç edinmiştir. Bursa’da koltuk yıkama firmaları arasında en iyi fiyat ve kaliteyi alabileceğiniz bir kuruluştur. Bizlere sipariş verebileceğiniz telefonlara iletişim bölümümüzden ulaşabilirsiniz.